Organizator:

Edukacyjny weekend czas start!

Podziel się

Przed nami trzy dni edukacyjnych wrażeń! Rozpoczyna się właśnie XXVIII edycja Targów Edukacyjnych. W programie wydarzenia prezentacja oferty edukacyjnej ponad 200 placówek oświatowych oraz wiele atrakcji dla uczniów, bezpłatne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, rodziców i opiekunów. Dzieci i młodzież do 19 r.ż., nauczyciele oraz bibliotekarze wchodzą za darmo. Zapraszamy od 10:00 do 18:00.

Przez 3 dni targów zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych wystawców – wielkopolskich liceów, szkół technicznych, branżowych, policealnych,  językowych, a także szkół wyższych z całego kraju i zagranicy. Na specjalnych stanowiskach będzie można skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. O możliwościach zawodowych opowiedzą także służby mundurowe oraz centra kształcenia.

Oficjalne rozpoczęcie Targów odbędzie się o godzinie 12:00. Tuż po otwarciu wykład inauguracyjny “Uczenie się jest super mocą” wygłosi dr Dawid Łasiński - Pan Belfer.

Nie zabraknie także wydarzeń na scenie. Zaprezentuje się m.in. All that Jazz - kwintet jazzowy oraz Zespół muzyki dawnej z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, a także Chór Marynki z LO im. Marii Magdaleny Poznań. O 13:30 zapraszamy na wywiad z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego. Obejrzeć będzie można także pokaz zawodu dekarz oraz florysta. Wystąpią także Kolejorz Girls Cheerleaders oraz flażoleciści i tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. VIII LO w Poznaniu zaprezentuje etiudę ,,Początek. Kobieta. Mit", Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu wykona pokaz artystyczny, a XII LO w Poznaniu przedstawi swój zespół muzyczny. Zwieńczeniem będzie wręczenie nagród w konkursie “Polacy w świecie (EU) znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Na koniec dnia wystąpi Barbara Szelągiewicz z zespołem.

Od piątku na Targach Edukacyjnych trwa także akcja charytatywna #KręcimypoMOC, w ramach której zbieramy środki niezbędne na leczenie trzynastoletniego Mikołaja. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć akcję zapraszamy do strefy z rowerkami stacjonarnymi, aby wykręcić kilometry dla Mikołaja!

Szczegółowy program znaleźć można na stronie. https://edukacja.mtp.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/program-targow-edukacyjnych-2024/

Wstęp na targi jest biletowany. Dzieci i młodzież do 19 roku życia (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą pobrać bezpłatne wejściówki. Dla pozostałych grup przygotowaliśmy bilety w atrakcyjnych cenach: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny), 30 zł (3-dniowy). Zarówno darmowe wejściówki jak i bilety dostępne są na stronie ToBilet.pl. Bilety można kupić także na miejscu.

Na terenie targów znajduje się restauracja Garden City, do której serdecznie zapraszamy na smaczne posiłki. Dodatkowo, podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne – bistro i coffee pointy.

Zachęcamy do pozostawienia samochodu na naszym parkingu PWK. W przypadku podróży środkami komunikacji publicznej - zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi wskazówkami >>tutaj<<

 

Zapraszamy także na odbywające się w tym samym czasie Poznańskie Targi Książki. Bilety na Targi Edukacyjne upoważniają do wejścia na Targi Edukacyjne i odwrotnie. 

 

Program Bilety Parking PWK