Organizator:

Dojazd na Targi Edukacyjne

Podziel się

Targi Edukacyjne już za kilka dni! To już najwyższy czas na zaplanowanie edukacyjnego weekendu w Poznaniu. Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Stąd wszystkie ważne punkty miasta są na wyciągnięcie ręki. Podpowiadamy, jak dostać się na nasze wydarzenie!

 

Komunikacja miejska 

Osoby przybywające na nasze targi komunikacją miejską mają do wyboru wiele możliwości. Tuż przy MTP znajduje się przystanek tramwajowy “Most Dworcowy” (kilka kroków od wejścia). Nieco dalej (3 minuty) znajduje się przystanek tramwajowy “Dworzec Zachodni”. W pobliżu jest także przystanek autobusowy “Dworzec Zachodni” oraz przystanek tramwajowy i autobusowy  “Poznań Główny” oraz "Bałtyk".

Pociąg

Dla tych, którzy do Poznania wybierają się z dalszych okolic, proponujemy podróż pociągiem. Warto skorzystać z oferty Kolei Wielkopolskich, które działają na terenie województwa wielkopolskiego oraz częściowo lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. Podróżować można do takich miejscowości jak Gniezno, Kutno, Konin, Września, Leszno, Wolsztyn, Ostrów Wlkp., Wągrowiec, Nowy Tomyśl, Zbąszynek czy Krzyż Wielkopolski. Rozkład jazdy znaleźć można na stronie Kolei Wielkopolskich.

Stacja PKP Poznań Główny znajduje się tuż obok Międzynarodowych Targów Poznańskich - dotrzeć na nie można w niecałe 10 minut spacerem. 

Samochód

Dla zmotoryzowanych proponujemy nasz parking podziemny PWK. Posiada 3 poziomy i 650 miejsc parkingowych. To największy tego typu obiekt w Poznaniu. 

Parking zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11. Wjazd znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP, w miejscu po byłej restauracji Adria. Na terenie parkingu znajdują się specjalne przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami.

Wskazówki dojazdu oraz cennik znaleźć można na stronie parkingu PWK

 

Bilety

Przypominamy, że uczniowie do 19 r.ż. (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą uzyskać bezpłatną wejściówkę na Targi Edukacyjne. Darmowe bilety należy pobrać ze strony ToBilet. Dla pozostałych grup dostępne są bilety ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz trzydniowe (30 zł). 

Bilet wstępu na Targi Edukacyjne  upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Poznańskich Targach Książki.