Organizator:

Targi Edukacyjne 2023 w pigułce

Podziel się

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty do udziału w XXVII edycji Targów Edukacyjnych, które odbędą się 10-12 marca 2023 w Poznaniu.

Dla kogo są targi?

Dla uczniów

Młodzi Wielkopolanie i nie tylko przez 3 dni będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych, posłuchać ciekawych wykładów i wziąć udział prelekcjach oraz wystąpieniach znanych osobistości ze świata nauki.

Swoją ofertę zaprezentują:

  • licea,
  • technika,
  • szkoły branżowe,
  • szkoły zawodowe z Wielkopolski,
  • szkoły językowe,
  • uczelnie wyższe z całego kraju.

Na specjalnych stanowiskach będzie można skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. O możliwościach zawodowych opowiedzą także służby mundurowe oraz centra kształcenia.

Co, gdzie, kiedy Katalog szkół Program wydarzeń

Dla nauczycieli i pracowników oświatowych

W programie targów kilkadziesiąt szkoleń, warsztatów, a także II Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Placówek Doskonalenia Nauczycieli i Publicznych Bibliotek Pedagogicznych.

Program szkoleń Zapisz się na szkolenie Program wydarzeń

Ponadto w programie targów:

  • koncerty i wystawy, w tym występ Joanny Dudkowskiej Band feat. Chuck Frazier oraz koncertującej po całym świecie Orkiestry Vivat
  • konkursy z nagrodami
  • akcje charytatywne.

Gościem specjalnym uroczystości inauguracji będzie Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction. W programie zaplanowano m.in. wykład oraz wywiad.

11.30 – 12.00 Czego nauczyłem się w podróży - Mariusz Szczygieł
12.00 – 12.15 Wywiad z Mariuszem Szczygłem poprowadzi Pani Dorota Kinal Dyrektor DEiN UMWW (scena główna)

 

Wstęp na Targi Edukacyjne jest bezpłatny!

Do zobaczenia na Targach Edukacyjnych w Poznaniu!

Targom Edukacyjnym towarzyszą Poznańskie Targi Książki. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania nowości wydawniczych, uzupełnienia domowej biblioteczki oraz poznania znanych pisarzy. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski, Carla Montero, Marta Galewska-Kustra (autorka przygód Pucia), Anna Bellon oraz Katarzyna Barlińska vel. P.S. Herytiera.

Wstęp na Poznańskie Targi Książki również jest bezpłatny!

Poznańskie Targi Książki 2023 w pigułce Spotkania z autorami / warsztaty

Parking

Chcesz zaparkować na terenie targowym, bezpośrednio przy pawilonach? Już dziś kup kartę parkingową! Wjazd bramą nr 7 (ul. Bukowska).

 

 

Zwiedzających zapraszamy również na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK. Wjazd za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP (ul. Głogowska 11). 

 

Gastronomia

Na terenie targów znajduje się restauracja Garden City, do której serdecznie zapraszamy na smaczne i urozmaicone posiłki. Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne.