Organizator:

Co, gdzie, kiedy

Podziel się

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje organizacyjne na temat Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

 

XXVIII Targi Edukacyjne

Targi Edukacyjne w Poznaniu od niemal 30 lat kształtują przyszłość młodych Wielkopolan. To świetna okazja, żeby zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych - od lokalnych szkół ponadpodstawowych po uczelnie z kraju i zagranicy. Podczas wydarzenia odkryjesz także możliwości zawodowe na stoiskach służb mundurowych czy centrów kształcenia zawodowego.

Co roku targi odwiedzają młodzi Wielkopolanie, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Czekają na nich przedstawiciele placówek edukacyjnych, eksperci rynku pracy oraz doradcy zawodowi.

Przez trzy dni uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy oświaty i każdy, kto jest związany z edukacją znajdzie coś dla siebie. Poza stoiskami szkół i uczelni jest także bogaty program atrakcji dodatkowych - liczne konkursy i wykłady, można również wziąć udział w akcji charytatywnej oraz obejrzeć występy artystyczne czy pokazy zawodowców. Nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i kursów z zakresu m.in. edukacji szkolnej czy psychologii dziecka.

Za organizację Targów Edukacyjnych odpowiedzialny jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Grupa MTP. Na wydarzenie obowiązują bilety. 

Godziny otwarcia

Targi Edukacyjne odbędą się 8-10 marca 2024 r.

  • piątek 10:00-18:00
  • sobota 9:00-18:00
  • niedziela 9:00-16:00

Lokalizacja 

Targi Edukacyjne odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) w Pawilonie nr 5. 

 

 

Bilety

Na Targi Edukacyjne obowiązują wejściówki. Dostępne są bilety ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz trzydniowe (30 zł). Uczniowie do 19 r.ż. (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą uzyskać bezpłatną wejściówkę na Targi Edukacyjne. Bezpłatnie można pobrać także wejściówkę dla opiekuna dziecka (dostępne do 7 marca)

Bilet wstępu na Targi Edukacyjne  upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Poznańskich Targach Książki.

WIĘCEJ O BILETACH KUP BILET

Kogo spotkasz na Targach Edukacyjnych?

Targi Edukacyjne to dziesiątki szkół średnich, wyższych, a także innych podmiotów związanych z edukacją. Znajdziesz placówki z Poznania, całej Polski, a także z zagranicy. Na stoiskach nie tylko dowiecie się więcej o ofercie nauczania, ale będziecie mieli także okazję wziąć udział w ciekawych konkursach, warsztatach, prelekcjach czy spróbować swoich sił w aktywnościach przygotowanych na stoiskach. 

Wśród wystawców, oprócz placówek edukacyjnych, znajdzie się także Google, Amazon, DKMS, beGame czy Volkswagen. Gościć będziemy także Dorotę Zawadzką (Superniania) oraz Dawida Łasińskiego (Pan Belfer). 

Nasze wydarzenie patronatem honorowym objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. Głównym partnerem wydarzenia jest ENEA Operator.

Wystawcy Targi Edukacyjne 2024 PATRONI I PARTERZY

Parking

Zwiedzających zapraszamy na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK. 

3-poziomowy parking podziemny posiada 650 miejsc parkingowych i zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP, w miejscu po byłej restauracji Adria.

Na terenie parkingu znajdują się specjalne przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami.

CENNIK PARKINGU O PARKINGU

Gastronomia

Na terenie targów znajduje się restauracja Pasodobre. Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas, które pokochał cały świat. Skosztuj owoców morza, soczystych mięs, ryb oraz świeżych warzyw i poczuj prawdziwy smak słonecznej Hiszpanii w samym środku Poznania!

 

A w Basilico Bistro znajdziesz pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko. 

 

Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne.

W tym samym czasie

Targom Edukacyjnym towarzyszą Poznańskie Targi Książki. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania nowości wydawniczych, uzupełnienia domowej biblioteczki oraz poznania znanych pisarzy. Bilet wstępu na Targi Edukacyjne  upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Poznańskich Targach Książki.