Organizator:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Poznania na Targach Edukacyjnych

Podziel się

To jedyna placówka w Poznaniu, która skupia przedszkole, szkołę podstawową oraz liceum ogólnokształcące. Szkoła słynie z poziomu nauczania języka angielskiego.

Zarówno w szkole podstawowej jak i w liceum prowadzone są oddziały dwujęzyczne z językiem angielskim, w ramach których uczniowie przygotowywani są do zdawania certyfikatów językowych (FCE, CAE, CPE, IELTS).

Wysoki poziom nauczania znajduje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach matur (czołówka wielkopolskiego rankingu „Perspektyw”, pierwsze miejsce w rankingu EWD, badającym przyrost wiedzy uczniów) oraz w sukcesach uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Drugi język obcy (do wyboru: francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, chiński, rosyjski) jest prowadzony w grupach międzyoddziałowych, a jego wybór nie jest uwarunkowany wyborem danego profilu.

Klasy licealne objęte są patronatami wydziałów UAM w Poznaniu: Anglistyki, Biologii, Chemii, Historycznego, Filologii Polskiej i Klasycznej, Prawa i Administracji, Nauk Geograficznych. Od roku szkolnego 2020/2021 funkcjonuje także klasa akademicka pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.zso2.pl oraz na Targach Edukacyjnych - 10-12 marca.