Organizator:

Zespół Szkół Łączności szkołą przyszłości

Podziel się

Tak brzmi motto Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, który zaprezentuje się na Targach Edukacyjnych.

ZSŁ to szkoła z 75-letnią tradycją kształcenia w zawodach, która stale rozwija się i wzbogaca ofertę kształcenia o nowe, atrakcyjne zawody zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy.

 

Współpracuje z kluczowymi przedsiębiorstwami, uczelniami wyższymi i organizacjami działającymi w branżach odpowiadających zawodom, takimi jak: Thales, Kimbal Electronics, Flexlink, Jednostka Wojskowa Rejon Wsparcia Sił Powietrznych, Solaris, Wunderman Thompson Technology, MPK Poznań, Mentor Graphics, Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dzięki współpracy międzynarodowej i programowi Erasmus+, wybrani uczniowie odbywają praktyki zawodowe za granicą.

Największymi atutami ZSŁ są: wysoka jakość kształcenia i wychowania, doświadczona kadra, bezpieczeństwo młodzieży, możliwość wszechstronnego rozwoju, nowoczesne pracownie, infrastruktura sportowa, zaplecze gastronomiczne oraz doskonała atmosfera która sprzyja nauce i rozwojowi osobistemu.

Możliwość zdobycia zewnętrznych certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe: CISCO, Microsoft, SEP, Huawei, MTCNA – MikroTik Certfield Network Associate.

Szkoła przygotowuje do państwowego egzaminu DSD I PRO – Deutsches Sprachdiplom na poziomie A2/B1 – certyfikat języka niemieckiego skierowany do uczniów szkół o charakterze zawodowym, egzamin odbywa się bezpłatnie w szkole.

W ramach nauczania języka niemieckiego współpracuje z programem Kulturweit, Goethe Insitut, ZFA, Instytutem Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu, Polsko - Niemiecką Współpracą Młodzieży,  Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, Wydziałem rozwoju Miasta i współpracy międzynarodowej oraz Instytutem Neofilologii/

Technikum Łączności jest partnerem Addvantage Centrum British Council. Szkoła jest centrum egzaminacyjnym, co pozwala na przeprowadzanie egzaminów FCE lub CAE w Technikum Łączności, w dogodnym terminie, w cenie niższej niż proponowana ogólnie na rynku. Zapewniamy bezpłatne materiały ćwiczeniowe dla uczniów. Egzamin FCE na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (B2), jest rozpoznawalny na całym świecie przez tysiące pracodawców oraz instytucji edukacyjnych. Egzamin jest ważny bezterminowo, pomaga w osiągnięciu sukcesu na dalszych etapach edukacji i kariery zawodowej. Egzamin językowy na poziomie C1, potwierdzający zaawansowaną znajomość języka angielskiego. CAE jest uznawany na całym świecie i jest ważny bezterminowo. Egzamin spełnia wymogi uniwersytetów i instytucji szkoleniowych za granicą. Stanowi doskonałe narzędzie pomocne w zdobyciu wymarzonej pracy w kraju i za granicą.