Organizator:

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

Podziel się

Poznaj ofertę liceum ogólnokształcącego i technikum. Na stoisku pokazy zawodów oraz możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

XXVIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu

W XVIII Liceum Ogólnokształcącym można podjąć naukę w klasie prawnej: kryminologia i resocjalizacja oraz psychologicznej: psychologia i resocjalizacja. W celu podniesienia jakości kształcenia oraz umożliwienia uczennicom i uczniom pogłębienia zainteresowań szkoła współpracuje m. in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, instytucjami kultury, sądami i aresztem śledczym. Szkoła to nie tylko nauka, dlatego dużą wagę przykładamy do działań, które angażują społeczność przyczyniając się do budowania dobrych relacji. Młodzież chętnie bierze udział w działaniach charytatywnych, proekologicznych, ale też sportowych, rozrywkowych.

 

Co ciekawego chcemy pokazać na stoisku ZSBD?

Na Targach Edukacyjnych zaprezentujemy naszą ofertę kształcenia na rok szkolny 2023/2024. Zainteresowani będą mieć możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

 

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu - Technikum Budowlano-Drzewne, Branżowa Szkoła I stopnia nr 28

W ZSB-D przy ul. Raszyńskiej 48 w Poznaniu priorytetem jest solidny poziom wykształcenia, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowych warunków nauki. Od lat kształcimy fachowców poszukiwanych na rynku pracy, w takich zawodach, jak murarz-tynkarz, stolarz, monter robót wykończeniowych, instalacji sanitarnych oraz technik: budownictwa, robót wykończeniowych, inżynierii sanitarnej, technologii drewna, architektury krajobrazu. Od września 2022 jako pierwsi w Europie kształcimy młodzież w nowych zawodach #MonterEXPO: technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego oraz monter konstrukcji targowo-wystawienniczych. Dysponujemy warsztatami szkolnymi stale unowocześnianymi dzięki środkom unijnym oraz współpracy z firmami partnerskimi. Umożliwiamy uczniom udział w stażach zagranicznych w ramach ERASMUS+. Nasi uczniowie i absolwenci mają na koncie zwycięstwa i wysokie osiągnięcia w prestiżowych konkursach branżowych WorldSkills.

Nasi absolwenci mogą wejść na rynek pracy lub poszerzać kwalifikacje ucząc się w szkołach branżowych II stopnia, w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych albo studiując.

 

Co ciekawego chcemy pokazać na stoisku ZSBD?

Na Targach Edukacyjnych zaprezentujemy naszą ofertę kształcenia na rok szkolny 2023/2024. Zainteresowani będą mieć możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Postaramy się zarazić Państwa pasją do rzemiosła prezentując m. in. efekty pracy naszych uczniów, oraz wskazać szerokie perspektywy, jakie daje uzyskanie zawodów z naszej oferty.

Uczniowie pod nadzorem nauczycieli zaprezentują typowe czynności, które wiążą się z poszczególnymi zawodami:

  • zawody drzewne – obróbka drewna przy pomocy elektronarzędzi (np. frezowanie)
  • zawody instalacyjne – prezentacja narzędzi, technik stosowanych w branży instalacyjnej - łączenie przewodów sieci, instalacji
  • technik architektury krajobrazu – rozpoznawanie roślin zielnych (mięta, lubczyk itp.).