Organizator:

Za nami kolejna edycja Targów Edukacyjnych

Podziel się

W dniach 10-12 marca 2023 roku odbyły się Targi Edukacyjne w Poznaniu, które przyciągnęły tysiące osób zainteresowanych edukacją. Były to trzy dni intensywnych spotkań, debat, wykładów, warsztatów i prezentacji, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną ponad 150 placówek oświatowych – szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz ośrodków kształcenia ustawicznego.

Targi Edukacyjne to największe w Wielkopolsce wydarzenie dedykowane edukacji, które w tym roku przyciągnęło rekordową liczbę uczniów – nie tylko z Poznania, ale z całego województwa – a także dyrektorów szkół, pracowników bibliotek oraz przedstawicieli placówek oświatowych. Była to idealna okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną, wymiany doświadczeń, zdobycia nowych kontaktów oraz zwiększenia swoich kwalifikacji zawodowych w zakresie nauczania.

 

Podczas Targów Edukacyjnych odbywały się prelekcje, debaty oraz panele dyskusyjne z udziałem ekspertów z branży edukacyjnej. Uczestnicy mieli okazję posłuchać interesujących wykładów
na temat różnych aspektów edukacji, w tym: metodyki nauczania, programów nauczania, wyzwań stojących przed polskim systemem oświaty, problemów wychowawczych oraz możliwości rozwoju zawodowego. Wykład inaugurujący targi wygłosił gość specjalny wydarzenia – Mariusz Szczygieł, reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Swoje przemówienie „Czego nauczyłem się w podróży” zakończył przesłaniem dla gości:

– Żyj i daj żyć innym. Spraw, by w Twoim towarzystwie innym żyło się lepiej. Miej akceptację dla ludzkich błędów, porażek, w tym dla własnych porażek, bo to nie jest ostatni akcent. Porażka powinna dodawać skrzydeł i być punktem wyjścia do dalszego działania.

Wiele uczelni wyższych przedstawiło swoje profile kierunków i zaprezentowało szanse na zdobycie stypendiów oraz informacje o wymaganiach rekrutacyjnych. Nie zabrakło również ofert szkół
i placówek kształcenia zawodowego, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Na stoiskach można było zapoznać się z programami nauczania, a także z atmosferą i życiem szkoły. Niektóre placówki organizowały atrakcyjne konkursy i zabawy dla swoich przyszłych uczniów. Na targach nie zabrakło również oferty Publicznych Bibliotek Pedagogicznych, w tym roku były z nami m.in. oddziały z Konina, Piły i Poznania.

 

W ramach Targów Edukacyjnych odbyły się również warsztaty dla nauczycieli, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi metodami nauczania oraz narzędziami, które pomogą im w pracy
z uczniami. Warsztaty prowadzili specjaliści z różnych dziedzin, którzy przedstawili nauczycielom praktyczne narzędzia i wskazówki, jak poprawić efektywność nauczania.

Przez wszystkie trzy dni targów nie zabrakło również atrakcji na scenie. W przerwach od planowania swojej ścieżki edukacyjnej uczestnicy mogli wsłuchać się w koncerty czy obejrzeć występy przygotowane przez młodych artystów. W sobotę na scenie gościliśmy Wiktorię Krakowską
oraz koncertującą po całym świecie Orkiestrę Vivat. Czas spędzony na targach umiliły także
m.in. występy taneczne SkillArt Dance Studio oraz pokazy taneczne i akrobatyczne przygotowane przez zespół „Tańczące Jedynki” ze szkoły nr 1 w Swarzędzu.

 

Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Targi,
w roli Partnera, wspierała też spółka  Enea Operator, która na swoim stanowisku prezentowała uczniom nowoczesne technologie szkolenia elektromonterów.

Targi Edukacyjne w Poznaniu to wydarzenie, które z roku na rok zyskuje na popularności i jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w branży edukacyjnej w regionie. Dają możliwość zapoznania się z różnorodnymi ofertami edukacyjnymi i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Dla młodych ludzi to idealna okazja do poznania różnych kierunków i specjalizacji oraz do znalezienia swojej drogi zawodowej. Dla nauczycieli i rodziców to świetne miejsce, aby poznać nowe narzędzia i metody nauczania, a także znaleźć odpowiednie rozwiązania edukacyjne dla swoich uczniów czy dzieci. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną edycję wydarzenia, która odbędzie się
w terminie 8-10 marca 2024!

 

Fot.: Fotobueno