Organizator:

Polska Ekologia wspiera Targi Edukacyjne

Podziel się

Tegoroczna edycja Targów Edukacyjnych została objęta patronatem medialnym przez Polską Ekologię oraz aplikację mobilną EkoWielkopolska.

Polska Ekologia

Polska Ekologia od 25 lat zajmuje się wymianą informacji w dziedzinie ochrony środowiska. Od kilku lat prowadzi również działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Ochrona środowiska naturalnego i kształtowanie postaw proekologicznych to idee, które przyświecały w przygotowaniu aplikacji edukacyjnej EkoWielkopolska. Jest to jedyna w kraju aplikacja mobilna, która kompleksowo prezentuje zagadnienia związane z m.in. bioróżnorodnością, zmianami klimatu, znaczeniem wody w przyrodzie, segregacją i ograniczaniem odpadów czy niską emisją. Mechanizm aplikacji został w dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

EkoWielkopolska adresowana jest praktycznie do wszystkich osób zainteresowanych dbałością o środowisko naturalne w naszym województwie, a w szczególności do młodzieży, nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Nauczyciele znajdą tutaj  szereg pakietów dydaktycznych, zaś rodzice wraz z dziećmi mogą korzystać z przygotowanych quizów i questów w różnych miejscach Wielkopolski.

W ubiegłym roku Polska Ekologia wydała poradnik Ptaki Wielkopolski oraz przewodnik Drzewa i krzewy Wielkopolski. Dzięki kodom QR, które zostały umieszczone w obu wydawnictwach można przenieść się do aplikacji i np. poznać głosy 123 ptaków występujących w naszym województwie. Treści merytoryczne przewodnika o drzewach i krzewach będą stanowiły podstawę do przygotowania
w bieżącym roku konkursu dla uczniów wszystkich szkół podstawowych naszego województwa. Konkurs przygotowuje Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Aplikację można pobrać na smartfon bezpłatnie w Sklepie Play (system Android).