Organizator:

Koleje Wielkopolskie na Targach Edukacyjnych

Podziel się

Targi Edukacyjne w Poznaniu od ponad 20 lat kształtują przyszłość młodych Wielkopolan. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Wielkopolski pociąg do edukacji”, dlatego nie może zabraknąć tam Kolei Wielkopolskich!

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty do odwiedzenia strefy Kolei Wielkopolskich podczas Targów Edukacji w pawilonie 7A. Czeka na Was wiele atrakcji! W tym spotkania z pracownikami, animatorem oraz konkursy z nagrodami.

Strefa Kolei Wielkopolskich będzie składała się z części edukacyjnej, promocyjnej i technicznej, gdzie dostępny będzie symulator pojazdu trakcyjnego. Pod okiem maszynisty instruktora oraz studentów Politechniki Poznańskiej każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił w roli maszynisty.

Ponadto, także na stanowisku Departamentu Edukacji UMWW prowadzone będą krótkie wywiady z maszynistą i konduktorem o pracy w tym zawodzie.

A wszystkich mieszkańców Wielkopolski, którzy wybierają się w weekend na targi, zachęcamy, aby przyjechać do nas nie autem, a właśnie pociągiem! Szybko, bez stresu, a z dworca Poznań Główny do MTP już tylko 5 minut pieszo.