Organizator:

Edukacyjny weekend za nami!

Podziel się

8-10 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się XXVIII edycja Targów Edukacyjnych.

Wydarzenie (połączone z Targami Książki) przyciągnęło 70 tysięcy uczestników. To kolejny rekord frekwencyjny. Przez trzy dni pojawiło się blisko 230 wystawców, którzy prezentowali się w pawilonie 5 – jednym z największych pawilonów na targach.

Hasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych było "Moc edukacji. Spotkania wiedzy i pasji". W jednym miejscu zgromadziły się placówki edukacyjne, takie jak licea, technika, szkoły branżowe, szkoły policealne, szkoły językowe oraz szkoły wyższe z Polski i zagranicy. Zwiedzający mogli zaczerpnąć informacji u źródła i porozmawiać zarówno z uczniami oraz pracownikami dydaktycznymi. Można było zapoznać się także z ofertami kursów i zajęć dodatkowych oraz wziąć udział w prelekcjach, pokazach i szkoleniach.

Oprócz prezentacji ofert edukacyjnych, uczestnicy mieli okazję sprawdzić propozycje staży oraz praktyk. Nauczyciele, bibliotekarze i pracownicy oświaty mogli uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, wykładach i szkoleniach.

Scena w pawilonie 5 każdego dnia targowego tętniła życiem. Nie zabrakło wielu występów i pokazów uczniów z Wielkopolski i nie tylko. Uczestnicy mogli posłuchać wykładu Dawida Łasińskiego - Pana Belfra, obejrzeć występ Kolejorz Girls, posłuchać Orkiestry Vivat czy podziwiać pokaz lakierniczy Wiktorii Knioch, fryzjerski Tomasza Draba oraz cukierniczy Adriana Mieszały. Umiejętności taneczne zaprezentowała grupa Alchemia z Wrześni oraz Vanessa Power, a uczniowie z II LO w Lesznie zaprezentowali musical “Frozen”. Na scenie pojawiła się także Joanna Dudkowska Band i Chuc Frazier oraz Barbara Szelągiewicz z zespołem.

Wiele atrakcji zapewniali także sami wystawcy. Na stoisku Enea Operator - partnera strategicznego Targów Edukacyjnych – można było założyć gogle VR i wcielić się w rolę elektromontera. Szkoły zapraszały na poczęstunek, koło fortuny, ping-ponga czy do spróbowania swoich umiejętności w zawodach, które uczone są w danej placówce.

Targi Edukacyjne w Poznaniu miały również charakter charytatywny. Przeprowadzono akcję #KręcimypoMOC! mającą na celu zebranie funduszy na rehabilitację trzynastoletniego Mikołaja, ucznia jednej z poznańskich szkół. Zebrano do tej pory ponad 30 tys. zł. Wciąż liczone są pieniądze zbierane do puszek podczas trwania wydarzenia.

Zapraszamy na kolejną edycję w marcu 2025 roku.