Organizator:

Centrum Nauki Wyobraźnia - największa w Polsce interaktywna wystawa optyki

Podziel się

Jak działa światło i jakie tajemnice kryją barwy? Co łączy naukę, technologię i sztukę? Jakie tajemnice można odkryć, bawiąc się optyką? Odwiedź Centrum Wyobraźni Nauka i znajdź odpowiedzi na te pytania! Zapraszamy od środy do niedzieli. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Centrum Nauki Wyobraźnia to nie tylko interaktywna przygoda, która pozwoli zrozumieć zjawiska otaczające nas każdego dnia. To największa wystawa w Polsce, obejmująca ponad 100 interaktywnych eksponatów z dziedziny optyki, na którą składają się trzy ścieżki edukacyjne: Barwy, Kalejdoskop, Gdzie wzrok nie sięga oraz strefa warsztatowa Manualnia. Zajęcia prowadzone są przez pasjonatów nauki, którzy w przystępny sposób wytłumaczą zawiłości świata fizyki.

Eksperymentuj i ucz się

Wystawa pozwala eksperymentalnie zbadać i zrozumieć różnorodne zjawiska optyczne i fizyczne, pokazuje jak nauka wyjaśnia codzienne zjawiska takie jak kolory tęczy czy odbicia w lustrach oraz jak wiedza z zakresu fizyki i optyki wpływa na nasze życie, od technologii po sztukę. Interaktywna wystawa jest odpowiedzią na nurtujące każdego dnia pytania a także jest inspiracją do dalszych poszukiwań. 

Interaktywne stanowiska - od kalejdoskopu, przez krzywy świat luster, po magiczne szachy - pozwalają w ciekawy i kreatywny sposób poznawać świat i zdobywać wiedzę. To idealny przykład, że nauka wcale nie musi być nudna. 

Oferta skierowana jest do uczniów, rodzin z dziećmi, studentów i wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem otaczającego nas świata. Jednak bez względu na wiek czy poziom wiedzy, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stanowiska edukacyjne są tak zaprojektowane, aby dostarczać wiedzy na różnych poziomach zaawansowania. Udział w zajęciach warsztatowych pozwala poszerzyć wiedzę z zakresu podstawy programowej dla szkół podstawowych i średnich. 

Wystawa znajduje się w pawilonie 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, czynna od środy do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w weekendy w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ KUP BILET