Organizator:

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu na Targach Edukacyjnych

Podziel się

Uczelnię ukończyło wielu wybitnych sportowców. Dołącz do nich!

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu jest najstarszą uczelnią sportową w Polsce oraz trzecią najstarszą katedrą w Europie. Wywodzi się z tradycji Katedry Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego, powołanej w 1919 roku we Wszechnicy Piastowskiej (późniejszym Uniwersytecie Poznańskim).

Obecnie AWF Poznań prowadzi siedem kierunków: Wychowanie Fizyczne, Sport, Fizjoterapię, Dietetykę, Turystykę i Rekreację, Taniec w Kulturze Fizycznej oraz Neurobiologię. Absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach podyplomowych lub kursach instruktorskich i trenerskich. W naszej Szkole Doktorskiej kształcimy młodych naukowców, którzy chcą współtworzyć wiedzę naukową z zakresu nauk o kulturze fizycznej.

Nowoczesny kampus znajduje się w samym centrum Poznania, w pobliżu terenów rekreacyjno-sportowych i domu studenckiego. Uczelnia dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym (stadion lekkoatletyczny, boisko do hokeja na trawie, korty tenisowe, pływalnia z zapleczem do odnowy biologicznej, sale do szermierki, siłownie) oraz naukowym (liczne laboratoria i pracownie).

Akademia to uczelnia, w której studenci mogą realizować swoje pasje naukowe w przyjaznej atmosferze, współpracując z wybitnymi naukowcami, ale także praktykami i trenerami. W 2022 roku AWF uzyskała kategorię A w ewaluacji dyscypliny nauki o kulturze fizycznej, co świadczy o docenieniu wysokiego poziomu prowadzonej przez pracowników Akademii działalności naukowej i publikacyjnej oraz skuteczności aplikowania o granty naukowe w konkursach krajowych i zagranicznych.

Uczelnię ukończyło wielu wybitnych sportowców, którzy zdobyli najwyższe medale na mistrzostwach świata i Europy oraz na Igrzyskach Olimpijskich, m.in.: Władysław Komar, Władysław Kozakiewicz, Bronisław Malinowski, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński, Jan Szymański, Julia Michalska, Łukasz Nowak czy Maciej Lepiato.

Liczne sukcesy sportowe odnoszą też nasi obecni studenci oraz zawodnicy AZS AWF, reprezentujący dyscypliny: kajakarstwo, floret, kickboxing, taekwondo, lekkoatletkę. Wśród nich są olimpijki Karolina Naja i Anna Puławska, Alex Koliadych, Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak, Katarzyna Szperkiewicz, Jakub Stepun, Jakub Pokusa, Martyna Jelińska i Dagmara Haremza.

Podczas Targów Edukacyjnych szkoła zapozna uczestników z ofertą edukacyjną. Nie zabraknie też atrakcji, jak m.in. kącik dietetyczny, na którym nasi studenci pod okiem swoich wykładowców przygotują porady żywieniowe, a także specjalne stanowisko do przeprowadzania oceny funkcjonalnej sprawności motorycznej. Specjalny, nieinwazyjny test wskaże mocne strony naszego ciała oraz obszary, które będą wymagać uwagi. Dzięki tej wiedzy trening stanie sportowy się bardziej efektywny, a ryzyko ewentualnej kontuzji będzie znacznie zmniejszone!

Zapraszamy na stoisko AWF w Poznaniu!