Organizator:

Targi Edukacyjne Poznań 2020

Podziel się

Zapraszamy na podsumowanie Targów Edukacyjnych Poznań 2020

XXIV edycja Targów Edukacyjnych pod hasłem #KreaTYwni przeszła do historii. Wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Grupę MTP odbyło się w dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Honorowy patronat nad Targami Edukacyjnymi Poznań 2020 objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Targi Edukacyjne Poznań 2020 w bloku z Poznańskimi Targami Książki 2020 odwiedziło przez 3 dni blisko 37 000 osób. XXIV edycja obfitowała w bogaty program wydarzeń towarzyszących dla nauczycieli, a uczniowie mieli okazję zobaczyć ekspozycję złożoną z 226 wystawców – placówek edukacyjnych i nie tylko.  

Zobacz pełną fotorelację z Targów Edukacyjnych Poznań 2020

Wystawcy czyli plan na przyszłość

Młodzież w każdym wieku,  z Wielkopolski i nie tylko, podczas targów miała okazję zapoznać się z ofertą placówek edukacyjnych - publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych.

 

Siłą Targów Edukacyjnych Poznań jest różnorodność. Maturzyści mogli przyjrzeć się atrakcyjnej ofercie przygotowanej przez uczelnie z Poznania i z  innych  regionów Polski,  a także z zagranicy. Z drugiej strony każdy uczestnik wydarzenia mógł poznać możliwości rozwoju w służbach mundurowych - na stoisku Komendy Wojewódzkiej Policji  czy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

O różnorodności targów świadczy również stoisko Samorządu Województwa Wielkopolskiego, gdzie uczniowie mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, a także uczestniczyć w licznych pokazach i konkursach.

Zobacz listę wystawców Targów Edukacyjnych Poznań 2020

Konferencje, kongresy i wiele więcej dla każdego

Targi Edukacyjne Poznań 2020 to poza ekspozycją wystawców rozbudowany program wydarzeń towarzyszących. Przy targach odbyły się: IV Ogólnopolski Kongres Oświatowy pod hasłem #KreaTYwni, Ogólnopolska Konferencja „Szkoła jutra – dobre relacje, edukacja językowa, kreatywne metody pracy”, Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC oraz szkolenia w ramach unijnego programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@”.

Dzięki  programowi Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ w pasażu pomiędzy pawilonami  stanął telebim, na którym wyświetlały się najróżniejsze wystąpienia, prelekcje a także transmisja z Green Studio, znajdującego się tuż obok ekranu. W studiu zaproszeni goście ze świata edukacji i nie tylko opowiadali o najnowszych metodach pracy i innowacjach w nauczaniu. 

 

W pawilonach i między nimi znajdowały się  oraz odbywały m.in.  wystawy prac uczniów, akcje charytatywne jak „Ścigamy się i pomagamy” czy gra targowa „Kreatywnie w przyszłość”. Podczas targów dokształcić się mogli także rodzice – specjalnie dla nich przygotowano 5 prezentacji na temat m.in. rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży, nowych technologii czy profilaktyki uzależnień.

Targi Edukacyjne 2020 za nami. Wydarzenie po raz kolejny zaprezentowało różnorodność, z której mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele czy rodzice.  Jako organizatorzy wierzymy, że pomogliśmy młodym ludziom zaplanować przyszłość w oparciu o rozwijanie swoich pasji.

Zespół Targów Edukacyjnych Poznań