Organizator:

O Targach Edukacyjnych

Podziel się

Targi Edukacyjne to miejsce dla dzieci i młodzieży poszukujących ścieżki edukacyjnej, rodziców wspierających swoje pociechy w szukaniu szkoły, a także nauczycieli, i wszystkich zainteresowanych tematyką edukacyjną.

Na Targach Edukacyjnych trzy dni prezentowana jest oferta szkół publicznych i niepublicznych na każdym poziomie nauczania, w tym uczelni wyższych oraz centrów edukacyjnych. Co roku targi odwiedzają młodzi Wielkopolanie, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Czekają na nich przedstawiciele placówek edukacyjnych, eksperci rynku pracy oraz doradcy zawodowi.

Bogaty program atrakcji + warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Targi Edukacyjne to jednak nie tylko prezentacja oferty szkół, ale także bogaty program atrakcji dodatkowych. Dla uczestników wydarzenia przygotowywane są liczne konkursy i wykłady, można również wziąć udział w akcji charytatywnej oraz obejrzeć występy artystyczne czy pokazy zawodowców. Natomiast nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i kursów z zakresu m.in. edukacji szkolnej czy psychologii dziecka.

Za organizację Targów Edukacyjnych odpowiedzialny jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Grupa MTP. W tym samym czasie odbywają się również Poznańskie Targi Książki.