Organizator:

Witamy drugiego dnia Targów Edukacyjnych i przybliżamy program

Podziel się

Od wczoraj na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwają Targi Edukacyjne, gdzie młodzi Wielkopolanie (i nie tylko) mogą zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych, posłuchać wykładów znanych osobistości ze świata nauki i wziąć udział w warsztatach. W programie także indywidualne konsultacje zawodowe czy pokazy zawodów.

Scena w pawilonie 7A tętni życiem od rana do wieczora każdego dnia targowego. Dzisiaj zapraszamy m.in. na:

– spotkanie z Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018 – pt. „Dzieci kochają książki! O mocy czerpanej ze spotkań autorskich”,
– pokaz mistrza świata w cukiernictwie Pawła Mieszały,
– wykład „Domowe Zero Waste” prowadzony przez autorkę bestsellerów ułatwiających czytelnikom niemarnowanie żywności.

Sobotni program uświetnią również: grająca na całym świecie Orkiestra Vivat, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu Wiktoria Krakowska oraz występ zespołu Kasia Hybiak akustycznie. Nie zabraknie dziś też pokazów tanecznych i akrobatycznych m.in uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej czy Skillart Dance Studio. Sprawdź szczegółowy program na dziś.

Na scenie odbędą się także pokazy i spotkania dotyczące możliwości zawodowych dla młodych osób. W dzisiejszym harmonogramie m.in. rozmowa z przedstawicielami Kolei Wielkopolskich, pokaz Akademii Rzemiosła Żółta Szpilka – Marzena Kubiak, a także spotkanie z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Jak zostać policjantem. Istota edukacji w służbie dla społeczeństwa”.

Przypominamy, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na terenie MTP dostępne będą liczne punkty gastronomiczne. Dzisiaj zapraszamy na Targi Edukacyjne w godzinach 9:00-18:00!