Organizator:

Szkoły wyższe na Targach Edukacyjnych 2024

Podziel się

Przedstawiamy Wam uniwersytety, akademie - szkoły wyższe, które wezmą udział w Targach Edukacyjnych 2024! Odwiedźcie stoiska uczelni i zaplanujcie swoje studia!

Akademia Sztuki w Szczecinie

Jedyna publiczna uczelnia artystyczna w Polsce, która łączy sztuki muzyczne i sztuki wizualne. Oferuje kształcenie w nowoczesny sposób na 19 różnych kierunkach studiów I i II stopnia. Atutami są młoda kadra praktyków i nowocześnie wyposażone sale wykładowe i laboratoria. W XIX-wiecznych Pałacach w centrum Szczecina powstała uczelnia na miarę XXI wieku.

Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki

Wojskowa-publiczna uczelnia akademicka nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Akademia kształci studentów na studiach wojskowych oraz cywilnych. Spod jej skrzydeł wychodzą także osoby ze stopniem doktora. Na czterech wydziałach (Nauk o Bezpieczeństwie, Zarządzania i Przywództwa, Dowodzenia oraz Kolegium Wojskowo-Lekarskie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) można kształcić się na kilkunastu kierunkach (m.in. inżynieria bezpieczeństwa, bezpieczeństwo narodowe, inżynieria bezpieczeństwa, dowodzenie, informatyka, logistyka, zarządzanie). Ponadto w ofercie znajdują się także kursy, szkolenia, studia podyplomowe oraz uniwersytet trzeciego wieku.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

AWF jest najstarszą uczelnią sportową w Polsce oraz trzecią najstarszą katedrą w Europie. Obecnie prowadzi siedem kierunków: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapię, dietetykę, turystykę i rekreację, taniec w kulturze fizycznej oraz neurobiologię. Absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach podyplomowych lub kursach instruktorskich i trenerskich. Nowoczesny kampus znajduje się w samym centrum Poznania, w pobliżu terenów rekreacyjno-sportowych i domu studenckiego. Uczelnia dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym (stadion lekkoatletyczny, boisko do hokeja na trawie, korty tenisowe, pływalnia z zapleczem do odnowy biologicznej, sale do szermierki, siłownie) oraz naukowym (liczne laboratoria i pracownie). Uczelnię ukończyło wielu wybitnych sportowców, m.in.: Władysław Komar, Władysław Kozakiewicz, Bronisław Malinowski, Tomasz Kucharski, Michał Jeliński, Jan Szymański, Julia Michalska, Łukasz Nowak czy Maciej Lepiato. Sukcesy odnoszą też obecni studenci oraz zawodnicy AZS AWF: Karolina Naja i Anna Puławska, Alex Koliadych, Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak, Katarzyna Szperkiewicz, Jakub Stepun, Jakub Pokusa, Martyna Jelińska i Dagmara Haremza. Podczas Targów Edukacyjnych będzie można zapoznać się ofertą edukacyjną, zajrzeć do kącika dietetycznego, na którym studenci pod okiem swoich wykładowców udzielać będą porad żywieniowych, a także na specjalne stanowisko do przeprowadzania oceny funkcjonalnej sprawności motorycznej. Specjalny, nieinwazyjny test wskaże mocne strony ciała oraz obszary, które będą wymagać uwagi. Dla chętnych będzie także możliwość sprawdzenia swojego refleksu. W sobotę na stoisku będzie także Natalia Madaj-Smolińska – złota medalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, pięciokrotna medalistka mistrzostw świata oraz siedmiokrotna medalistka mistrzostw Europy, która od tego roku akademickiego prowadzi również zajęcia na naszej Uczelni. Absolwentka AWF odpowie chętnym na wszelkie pytania.

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie to uczelnia nowych możliwości. W nowoczesnym kampusie, zlokalizowanym w centrum Warszawy, stworzona została przestrzeń do rozwoju kreatywności, budowania kariery i realizowania projektów. Już od ponad 20 lat jako jedna z czołowych uczelni niepublicznych w Polsce, akademia prowadzi studia z zakresu nauk humanistycznych, społecznych oraz ekonomicznych. Wyróżnia ją otwartość na studentów i na proponowane przez nich inicjatywy, zaangażowanie w ich rozwój oraz nowoczesne podejście do edukacji.

Akademia Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie

Akademia kształci blisko dwa tysiące studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Proponuje szeroki wybór kierunków o zróżnicowanym profilu kształcenia. Ofertę edukacyjną czterech instytutów – Politechnicznego, Pedagogicznego, Gospodarki oraz Zdrowia i Kultury Fizycznej – uzupełniają kursy i szkolenia zawodowe. Po ukończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra.

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości (SWWS) początkowo nosząca nazwę Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie (WSKiP), została utworzona w 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości. Uczelnia oferuje studia jednolite magisterskie (prawo) oraz I i II stopnia (penitencjarystyka i bezpieczeństwo wewnętrzne). Ponadto kształcić się można na studiach podyplomowych, na kierunkach: penitencjarystyka dla kandydatów na oficerów SW, zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności, zarządzanie jednostkami organizacyjnymi na wyższych stanowiskach kierowniczych, mediacje i sprawiedliwość naprawcza, dowodzenie działaniami specjalnymi, terapia środowiskowa, zarządzanie komórkami organizacyjnymi, ochrona dziecka i rodziny przed przemocą, ekokryminologia, andragogika oraz prawo Karne Wykonawcze.

Coventry University Wrocław

Coventry University to pierwsza brytyjska uczelnia, która otworzyła kampus w Polsce – Coventry University Wrocław. Brytyjska edukacja to nauczanie z myślą o przyszłej karierze – programy nauczania tworzone są we współpracy z biznesem, na wykładach goszczą eksperci z branży, a Talent Team pomaga studentom ze stażami. W programie nauczania jest tylko to, co potrzebne, bez zbędnych przedmiotów – wszystko w języku angielskim. Na Coventry University będziesz studiować tylko jeden przedmiot na raz, co pozwoli dogłębnie go poznać. Dopiero po ukończeniu modułu, przejdziesz do następnego. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00, więc studenci mają czas na swoje pasje. Dostępne kierunki: Aviation Management BSc (Hons), Business Management and Leadership BA (Hons), Cloud Computing BSc (Hons), Cyber Security BSc (Hons), International Entrepreneurship (PGDip), Master of Business Administration (MBA). Można ubiegać się także o stypendia.

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

Od ponad dwudziestu pięciu lat kształci specjalistów nauk humanistycznych - m.in przyszłych adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz ekspertów w dziedzinie administracji europejskiej, czy osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Pod okiem znakomitej kadry naukowo-dydaktycznej oraz wybitnych specjalistów-praktyków studenci wyrastają na prawdziwych liderów w swoich dziedzinach. Uczelnia oferuje wykształcenie, które odpowiada na potrzeby rynku i zaspokaja oczekiwania potencjalnych pracodawców. Najbardziej wymiernym tego dowodem są statystyki obrazujące losy zawodowe jej absolwentów publikowane rokrocznie w ramach Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA). W 2020 r. absolwenci EWSPA osiągali jedne z najwyższych zarobków i najszybciej, po uzyskaniu dyplomu, podejmowali zatrudnienie w swoim zawodzie. W kolejnych latach uczelnia nadal utrzymuje się w czołówce rankingu. W ofercie znajdują się kierunki: prawo, administracja europejska, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz studia podyplomowe.

Politechnika Morska w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie kontynuuje tradycje edukacji morskiej, któryej początki sięgają 1947 roku. Obecnie kształcenie odbywa się na 5 wydziałach pełnych nowoczesnych technologii. Absolwenci Politechniki Morskiej pracują zarówno na morzu, jak i na lądzie. Innowacyjny program kształcenia został skonstruowany w taki sposób, aby otrzymać idealny balans między przedmiotami praktycznymi, a zajęciami o charakterze teoretycznym. Przy użyciu najnowszych technologii m.in symulatorów czy robotów studenci otrzymują praktyczną naukę zawodu. Oferta kształcenia jest stale dostosowywana do potrzeb światowej floty i gospodarki.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Akademia Lekarska w Szczecinie powołana została do życia 20 marca 1948 roku i była trzecią uczelnią wyższą w Szczecinie. Wówczas uruchomiono tylko czwarty rok studiów, na który zgłosiło się 60 kandydatów - wielu późniejszych wybitnych naukowców i dydaktyków. W 1992 roku otrzymała nazwę: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, 21 sierpnia 2010 roku przekształciła się w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie posiada 3 wydziały: Medycyny i Stomatologii, Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Oferuje 13 kierunków studiów. Prowadzi jednolite studia magisterskie, studia I, II i III stopnia, studia podyplomowe. Studenci z innych krajów uczą się medycyny i stomatologii w języku angielskim od 1996 roku. Od 2013 roku uczelnia realizuje Program Asklepios adresowany do studentów z Niemiec.

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Interdyscyplinarnie, nowocześnie, ciekawie. W ofercie kształcenia znajdują się: Informatyka, architektura, automatyka, chemia, zarządzanie, mechanika, elektromobilność i wiele innych niezwykle ciekawych kierunków rozwoju. Studenci mogą rozwijać swoje pasje w ponad 70 kołach naukowych i 15 organizacjach studenckich.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce – jej historia sięga 1906 roku. Cechą wyróżniającą SGH jest swoboda tworzenia własnej ścieżki studiów, którą umożliwia bezwydziałowa struktura uczelni. Dzięki temu każdy student sam decyduje nie tylko o kierunku studiów, ale także o wyborze przedmiotów i wykładowców. SGH oferuje ścieżki międzykierunkowe i kierunki ułatwiające zdobycie certyfikatów ACCA, CIMA i IPMA-Student. Jako jedyna uczelnia w Polsce należy do stowarzyszenia CEMS – Global Alliance in Management Education, a także do sojuszu Uniwersytetu Europejskiego CIVICA.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to jedna z najlepszych uczelni, a także największy uniwersytet w północno-zachodniej Polsce. 29 tysięcy studentów oraz blisko 800 doktorantów wybrało UAM jako miejsce, w którym chcą studiować i rozwijać karierę naukową. Wyróżnikiem uczelni jest bogata oferta dydaktyczna. Kandydaci mogą wybierać spośród 141 kierunków i 63 specjalności w różnorodnych dyscyplinach naukowych. Studia prowadzone są na 21 wydziałach w Poznaniu, a także w filach zamiejscowych w Słubicach Gnieźnie, Kaliszu i Pile. Studenci w Poznaniu uczą się na trzech kampusach i mają do dyspozycji: jedną z największych bibliotek w Polsce, domy studenckie, obiekty sportowe w tym stadion i basen, a także centra uniwersyteckie posiadające dostęp do najnowocześniejszej aparatury. Atutem UAM jest też nieustanny rozwój oferty wymiany akademickiej. Ułatwia to mobilność studencką, a ośrodki naukowe, w których mogą kształcić się studenci UAM, znajdują się na całym świecie.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Oferta dydaktyczna UEP uwzględnia światowe wzorce kształcenia menedżerskiego i najnowsze rozwiązania z zakresu rozwoju myśli ekonomicznej i biznesu. Jako jeden z najstarszych uniwersytetów o tym profilu w Polsce specjalizuje się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr kierowniczych, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej. Programy nauczania mają pogłębioną orientację praktyczną – zapoznają z modelami i narzędziami pozwalającymi zrozumieć rzeczywistość ekonomiczną i podejmować optymalne decyzje gospodarcze. Od ponad 10 lat uniwersytet współpracuje z prestiżowymi firmami z całej Polski w ramach Klubu Partnera UEP. Eksperci i praktycy biznesu sygnalizują potrzeby rynku pracy i informują o rzeczywistych wyzwaniach gospodarki. Prowadzą też zajęcia dla studentów, podczas których dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Uniwersytet Poczdamski

W 2023 roku w rankingu Young University, stworzonym przed Times Higher Education, Uniwersytet Poczdamski znalazł się na 1. miejscu w Niemczech i 22. na świecie Jest nowoczesną, dynamiczną, różnorodną oraz szybko rozwijającą się instytucją skupiającą się na innowacyjnym nauczaniu i badaniach. Usytuowany jest w wielokulturowej dzielnicy Berlin-Brandenburgia i przyciąga studentów ze 127 krajów. Uczelnia oferuje szeroki zakres programów studiów licencjackich i magisterskich z różnych dziedzin, w tym 27 bardzo ciekawych anglojęzycznych programów magisterskich. Skorzystać można także z szerokiej oferty kursów sportowych, stowarzyszeń studenckich i zdobyć świetne wykształcenie bez opłat. W Poczdamie znajduje się mnóstwo uroczych zamków, lasów, jezior i parków, co sprawia, że jest to idealne miejsce na studia w inspirującym, przesiąkniętym historią i bezpiecznym miejscu. Podróż do Berlina zajmuje jedynie 20 minut pociągiem, a do Poznania 3 godziny

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jedną z wiodących uczelni medycznych w Polsce. Od ponad wieku kształci specjalistów w wielu dziedzinach, którzy niosą pomoc potrzebującym. Uczelnia stawia na nowoczesne wzorce dydaktyczne, starannie łączy wiedzę z praktyką. Kompleks 5 podmiotów leczniczych - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera oraz Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej - daje studentom szansę na naukę u boku wybitnych lekarzy i codzienny kontakt z pacjentem. Na 19 kierunkach studiuje ponad 7000 studentów. Kierunki, na których można studiować: analityka kryminalistyczna i sądowa, analityka medyczna, biotechnologia medyczna, dietetyka, elektroradiologia, farmacja, fizjoterapia, inżynieria farmaceutyczna, kosmetologia, lekarski, lekarsko-dentystyczny, optometria, pielęgniarstwo, położnictwo, protetyka słuchu, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne, terapia zajęciowa oraz zdrowie publiczne.

Uniwersytet w Greifswaldzie

Jest jedną z najstarszych instytucji akademickich zarówno w Niemczech, jak i w obszarze nadbałtyckim. Uniwersytet został założony w roku 1456 i jest uznawany jednocześnie za najstarszą uczelnię wyższą Szwecji, (w wyniku wojny trzydziestoletniej Greifswald przez niemal 200 lat był pod szwedzkim panowaniem). Na pięciu wydziałach można studiować ponad 20 kierunków. Na uczelnię uczęszcza ponad 10 tysięcy studentów i 200 nauczycieli akademickich.

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego

Uczelnia funkcjonuje na polskim rynku edukacyjnym od 70 lat. Z historycznej perspektywy to nieustający rozwój i postęp, którego cezurę stanowią: szkoła oficerska, politechnika wojskowa, a obecnie uniwersytet naukowo-badawczy nowej generacji. Uczelnia stawia na wysoce wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz na budowanie programów kształcenia uwzględniających szybko zmieniające się potrzeby rynku pracy. Absolwenci WAT są poszukiwanymi pracownikami w polskich i zagranicznych firmach i instytucjach. WAT jest liderem w zakresie kreowania powiązań pomiędzy przemysłem i biznesem a ośrodkami naukowo-badawczymi w poszukiwaniu innowacji. Od początku istnienia uczelni wiele stworzonych na niej rozwiązań znalazło swoje miejsce w przemyśle – laser okulistyczny z 1965 roku był pierwszym takim laserem w Europie. WAT szczyci się wieloma przykładami technologii podwójnego zastosowania, a praca uczelni na rzecz biznesu to ok. 40 procent dochodu.

WSB Merito

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu od 23 lat jest uczelnią nr 1 w Wielkopolsce według Rankingu Uczelni Niepublicznych Perspektywy 2023 Uczelni zaufało już ponad 450 000 studentów. W swojej ofercie posiada: studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, jednolite magisterskie, podyplomowe, MBA oraz EMBA. Studia odbywają się w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej w trybach: online, hybryda i hybryda balans. Działają także organizacje studenckie, a studenci mogą ubiegać się o rozmaite stypendia. Na stoisku WSB Merito będzie można znaleźć stanowisko z goglami VR, dzięki którym będzie można odwiedzić uniwersytet w wirtualnej rzeczywistości i zagrać w grę, która ma miejsce w jego budynkach. Na stoisku będą też studenci którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wspomnieniami związanymi z Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego

Jak pokazuje raport wydawnictwa Perspektywy dotyczący wyższych szkół zawodowych, WSJO jest obecnie największą niepaństwową uczelnią językową w Polsce. Silną pozycję WSJO potwierdzają również wyniki innych ogólnopolskich rankingów uczelnianych. Około 2000 osób studiuje tu na studiach I i II stopnia. Studenci przybywają na studia ze wszystkich województw, nawet z tak odległych od Poznania jak podlaskie czy podkarpackie. W WSJO kształcą się również studenci z zagranicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Ukrainy.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

WSEiT powstała w 2005 roku jako pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Poznaniu, kształcąca fizjoterapeutów. Celem było stworzenie uczelni o profilu medycznym. W czerwcu 2015 roku, założyciel podjął decyzję o dodaniu do istniejącej nazwy imienia patrona - prof. Kazimiery Milanowskiej. Posiadanie patrona ma nie tylko wyróżnić Uczelnię wśród innych, nadać jej wyjątkową tożsamość, ale i uhonorować osobę pani prof. Kazimiery Milanowskiej. Przyszli studenci mogą podjąć naukę na kierunku kosmetologii, fizjoterapii lub technik dentystycznych. Do wyboru są także studia podyplomowe oraz kursy.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza

Uczelnia niepubliczna założona w 1997 roku w Poznaniu, kształcąca na kierunkach społecznych i artystycznych. Studenci mogą podjąć naukę na kierunkach: dziennikarstwo, architektura wnętrz, marketing internetowy i nowe media, wzornictwo, komunikacja społeczna w zakresie bezpieczeństwa (dedykowana dla grup mundurowych) i prawo. Według raportu przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, absolwenci kierunków społecznych na WSUS, zajmują 1. miejsce pod względem zarobków spośród absolwentów wszystkich niepublicznych szkół wyższych w Wielkopolsce.

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

To niepubliczna uczelnia, działająca na rynku edukacyjnym już szereg lat. Powstała w 2001 r. jako Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Łukowie. Od 2017 r. uczelnia przeniosła siedzibę do Warszawy zmieniając nazwę na Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu w Warszawie. Uczelnia składa się z trzech wydziałów: Zarządzania, Logistyki oraz Bezpieczeństwa. Studiować można na kierunkach: zarządzanie i bezpieczeństwo narodowe I i II stopnia oraz logistykę I stopnia. Wszystkie kierunki prowadzone są w ścieżce obcojęzycznej – języku angielskim i w ścieżce w języku polskim. Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu w Warszawie posiada tytuł „Innowatora Branżowej Przedsiębiorczości”, który jest mianem innowacyjnej uczelni, nastawionej na rozwój studentów w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

Warszawska Uczelnia Ekonomiczna

Jest uczelnią niepubliczną, która swoją działalność edukacyjną prowadzi już ponad 20 lat. WUE została założona w 2002 roku jako Warszawska Wyższa Uczelnia Humanistyczna im. B. Prusa i już od pierwszych lat istnienia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów. Szeroka gama interesujących i praktycznych kierunków studiów, doświadczona kadra wykładowcza oraz dopasowany do potrzeb współczesnego rynku pracy program zajęć sprawiają, że absolwenci zyskują gruntowne przygotowanie do wybranego przez siebie zawodu. Kandydaci na studia mogą wybierać spośród licznych specjalności z zakresu: dziennikarstwa, psychologii pedagogiki czy najnowszego z naszych kierunków – ekonomii.

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Założony w 1919 roku Uniwersytet Artystyczny im Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (UAP) jest wiodącą uczelnią artystyczną w Europie. Jest też jedynym uniwersytetem spośród wyższych szkół plastycznych w kraju oraz prężnie działającym ośrodkiem kultury o znaczeniu ponadregionalnym. Idea pluralizmu i wielokierunkowości w zakresie kształcenia przejawia się w sygnaturze Uniwersytetu Artystycznego – tzw. pracowni wolnego wyboru oraz kształceniu na wszystkich zakresach w dyscyplinie sztuk plastycznych, inżynierskich studiach architektonicznych, studiach kuratorskich, podyplomowych i doktoranckich, a także w ramach Study in English, Uniwersytetu Artystycznego III Wieku oraz specjalistycznych kursów. W 2023 roku infrastruktura uczelni powiększyła się o nowy obiekt: Centrum Kultury i Edukacji Artystycznej na Al. Marcinkowskiego 28. W 2024 planowane jest otwarcie Uczelnianego Centrum Cyfrowego – Prototypowni UAP.

WSHIU

Stan na 23.02.2024 r.