Organizator:

Rozpoczynamy edukacyjny weekend na MTP – dziś start Targów Edukacyjnych

Podziel się

Do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie XXVII edycja Targów Edukacyjnych. W programie wydarzenia prezentacja oferty edukacyjnej blisko 150 placówek oświatowych oraz wiele atrakcji dla uczniów, bezpłatne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, rodziców i opiekunów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przez 3 dni targów zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych wystawców – wielkopolskich liceów, szkół technicznych, branżowych, policealnych,  językowych, a także szkół wyższych z całego kraju. Na specjalnych stanowiskach będzie można skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. O możliwościach zawodowych opowiedzą także służby mundurowe oraz centra kształcenia.

Oficjalne rozpoczęcie Targów odbędzie się o godzinie 11:00, a już o 11:30 na tej samej scenie – w pawilonie 7A – będzie miał miejsce wykład gościa specjalnego Mariusza Szczygła (reportera, felietonisty, pisarza non-fiction) „Czego nauczyłem się w podróży”.  Zapraszamy także na prezentację dobrych praktyk mediacyjnych oczami mediatorów rówieśniczych i ich opiekunów oraz na spotkanie „Różnorodny ja – o tym jak to jest być osobą rozwijającą się w spektrum autyzmu i żyć pełnią życia” z Janem Gawrońskim z Klubu Świadomej Młodzieży. Sprawdź szczegółowy program pierwszego dnia Targów.

Program sceny w pawilonie 7A jest dziś wypełniony nie tylko spotkaniami, ale również występami artystycznymi. Będzie można zobaczyć m.in. pokaz zespołu tanecznego z ZSZ nr 6 im. J. Lelewela w Poznaniu, spektakl młodzieżowego teatru z XX LO w Poznaniu „Teatrzyk Zielona Gęś przedstawia” czy pokazy taneczne i akrobatyczne zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

Zapraszamy dziś w godzinach 10:00-18:00. Na terenie targów znajduje się restauracja Garden City, do której serdecznie zapraszamy na smaczne posiłki. Dodatkowo, podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne – bistro i coffee pointy.