Organizator:

Program aktywności w studiach nagraniowych

Podziel się

Podczas XXVI Targów Edukacyjnych oprócz tradycyjnych wystaw, wykładów, warsztatów i występów na scenie głównej, Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli i Centra Doskonalenia Nauczycieli zaprezentują swoje studia nagraniowe z przygotowanym w każdym z nich programem - aktywności będzie można podziwiać w ramach ekspozycji w pawilonie 5.

 

Aktywności w studiach będzie można śledzić w ramach ekspozycji w pawilonie 5.

W studiu kaliskim 11 marca zagości znany pisarz, autor szkolnej lektury „Madame” – Antoni Libera. Rozmowa z nim dotyczyć będzie poziomów znaczeniowych tego arcydzieła oraz sztuki przekładu i starzenia się tłumaczeń literackich. Innym rodzajem aktywności studia tego dnia będzie wywiad z Martą Walczykiewicz, medalistką Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Ponadto zaplanowano m.in. pokaz druku 3D, warsztaty „Jak zachować się przed kamerą” oraz wywiad z powieściopisarzem i krytykiem literackim  Janem Grzegorczykiem (13 marca).

Studio leszczyńskie skupi się z kolei na tematyce dotyczącej budowania społeczeństwa obywatelskiego. W ramach tej aktywności prowadzone będą codziennie wykłady uniwersyteckie i rozmowy o formach partycypacji politycznej, przesłankach aktywności społecznej  i barierach mentalnych rozwoju społecznego.

W programie studia CDN Piła w sobotę Damian Reszka Prezes Związku Warcabowego porozmawia z Arletą Flisikowską, mistrzynią Polski i Europy w tej dyscyplinie sportowej. Również  rozegrana zostanie  przez nią partia warcabów z Sylwestrem Flisikowskim. Tematykę historyczną podejmą zaś Marzena Teterus i dr hab. Arkadiusz Słabik, rozmawiając o Powstaniu Wielkopolskim. Uczestnicy Targów będą także mogli zapoznać się z funkcjonowaniem małych kin studyjnych w ramach prezentacji pt. „Kina za rogiem” ( piątek).

Bardzo bogatą ofertę przygotował w swoim studiu ODN Konin, który okiem kamery pokaże w ciągu trzech dni targowych działalność wielkopolskich Bibliotek Pedagogicznych. Widzowie zobaczą wszystkie niestandardowe formy pracy bibliotekarzy, zapoznają  z całym warsztatem ich pracy oraz bogactwem księgozbioru. W ramach  projektu EDU-dzielni specjaliści podzielą się pomysłami na nowoczesne metody prowadzenia lekcji. Będzie też coś interesującego dla maturzystów, którzy dowiedzą się, jak dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Oprócz całej różnorodności programu  w studiach swą aktywność pokażą  Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolskie Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Projekt „Czas Zawodowców Bis – Zawodowa Wielkopolska”. Na stoiskach pojawią się ponadto przedstawiciele trzech uniwersytetów rumuńskich miast: z Bukareszt, Cluj i Craiova. Jest to nieprzypadkowe, ponieważ w tym roku towarzyszący Targom konkurs p.n. Polacy w świecie …” poświęcony jest właśnie Rumunii.

Aktywności w studiach będzie można śledzić w ramach ekspozycji w pawilonie 5.

PROGRAM AKTYWNOŚCI W STUDIACH NAGRANOWYCH DO POBRANIA