Targi Edukacyjne 2024 w pigułce
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty do udziału w XXVIII edycji Targów Edukacyjnych, które odbędą się 8-10 marca 2024 w Poznaniu.
Dla kogo są targi?
Dla uczniów
Młodzi Wielkopolanie i nie tylko przez 3 dni będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych, posłuchać ciekawych wykładów i wziąć udział prelekcjach oraz wystąpieniach znanych osobistości ze świata nauki.
Swoją ofertę zaprezentują:
- licea,
- technika,
- szkoły branżowe,
- szkoły zawodowe z Wielkopolski,
- szkoły językowe,
- uczelnie wyższe z całego kraju.
Na specjalnych stanowiskach będzie można skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. O możliwościach zawodowych opowiedzą także służby mundurowe oraz centra kształcenia.
Dla nauczycieli i pracowników oświatowych
Poznańskie Targi Edukacyjne to nie tylko bogata oferta szkół i placówek edukacyjnych. To także wiele szkoleń, warsztatów, prelekcji i innych atrakcji zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli czy dyrektorów placówek oświatowych. Tematyka warsztatów:
- Wyzwania i problemy współczesnej szkoły. Bezpieczeństwo pracowników, dzieci i młodzieży
- Klasa mocna inteligencją emocjonalną: praktyczne zastosowanie kart edukacyjnych
- Po-Moc w Edukacji
- Nie tylko pierwszy rok - potrzeby uczniów z doświadczeniem migracji/uchodźstwa w polskiej szkole
- IT DAY - AI
- Jak uwierzyć w siebie, czyli niezwykła MOC EDUKACJI
- Wiosenne inspiracje językowe
- Edukacja ekologiczna daje dzieciom MOC
- Matematyka ma moc – konferencja dla nauczycieli matematyki
- Żywa biblioteka!
- Ruch, rozwój, energia: klucz do mocy edukacji
- Humanistyczne inspiracje. Kreatywne pomysły na zajęcia
Ponadto w programie targów:
- koncerty - Joanna Dudkowska BAND ft. Chuc Frazier oraz Barbara Szelągiewicz z zespołem
- wystawa konkursu "Polacy w świecie (EU) znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"
- konkursy z nagrodami
- akcja charytatywna "Kręcimy PoMOC" - celem jest wsparcie finansowe rehabilitacji trzynastoletniego Mikołaja – ucznia jednej z poznańskich szkół, szczegóły na stronie ODN Poznań
Goście specjalni
Na targach obecnych będzie wielu znamienitych gości. Wśród nich:
- Dorota Zawadzka - psycholożka i doradczyni rodzinna, prowadziła wiele programów telewizyjnych oraz radiowych (m.in. Superniania na TVN)
- Dawid Łasiński – twórca postaci Pana Belfra – nauczyciela z Internetów, dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie
- Joanna Gadomska – autorka bloga Biologia z Blondynką, biolożka w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie
Wystawcy
Na targach zaprezentuje się kilkaset szkół podstawowych, ponadpodstawowych, wyższych oraz placówek oświatowych i naukowych. Znajdziecie także oferty korepetycji, kursów, szkoleń czy zajęć dodatkowych. Wśród wystawców znajdą się także przedstawiciele Google oraz Amazon.
Bilety
Uczniowie do 19 r.ż. (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą uzyskać bezpłatną wejściówkę na Targi Edukacyjne. Bezpłatnie można pobrać także wejściówkę dla opiekuna dziecka (dostępne do 7 marca). Darmowe bilety należy pobrać ze strony ToBilet.
Dla pozostałych grup dostępne są bilety ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz trzydniowe (30 zł).
Bilet wstępu na Targi Edukacyjne upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Poznańskich Targach Książki.
W tym samym czasie
Targom Edukacyjnym towarzyszą Poznańskie Targi Książki. Wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania nowości wydawniczych, uzupełnienia domowej biblioteczki oraz poznania znanych pisarzy.
Podczas tegorocznej edycji bestsellerowe książki, jak i nowości wydawnicze zaprezentuje ponad 200 wystawców. W gronie tym znajdują się renomowani liderzy rynku wydawniczego, ale będzie można zapoznać się również z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw.
To doskonała okazja, aby uzupełnić domową biblioteczkę, zwłaszcza że wystawcy planują ciekawe promocje dla gości targów.
Bilet wstępu na Targi Edukacyjne upoważnia do uczestnictwa w Poznańskich Targach Książki.
Parking PWK
Zwiedzających zapraszamy na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK.
3-poziomowy parking podziemny posiada 650 miejsc parkingowych i zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP, w miejscu po byłej restauracji Adria.
Na terenie parkingu znajdują się specjalne przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami.
Gastronomia
Na terenie targów znajduje się restauracja Pasodobre. Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas, które pokochał cały świat. Skosztuj owoców morza, soczystych mięs, ryb oraz świeżych warzyw i poczuj prawdziwy smak słonecznej Hiszpanii w samym środku Poznania!
A w Basilico Bistro znajdziesz pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko.
Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne.