en
pl

Piątek na XXII największych w Polsce targach edukacyjnych.

180 szkół i uczelni z całego świata, wykłady, warsztaty, pokazy, strefa zawodowców z pokazami rzemiosła, gra terenowa z nagrodami, a nawet... węże! To i jeszcze więcej przywitało zwiedzających na pierwszym dniu Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Goście targów pokazali prawdziwy hart ducha tłumnie odwiedzając targi mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Bo przecież dojrzała świadomość wyboru ścieżki edukacyjnej jest silniejsza niż grad z deszczem. Na szczęście XXII druga edycja Targów Edukacyjnych odbywa się pod hasłem "Edukacja dla zdrowia", więc po serii ciekawych wykładów i warsztatów przeziębienie nikomu nie straszne.

Młodsi uczniowie zagościli głównie w pawilonie nr 15, na poziomie 0, gdzie swoją ofertę przedstawiały szkoły podstawowe i średnie. Prezentacja zawodów w strefie szkół zawodowych i technicznych ponownie zgromadziła liczną publikę, która mogła poznać tajniki pracy fotografa, mechanika, programisty, czy kucharza. W tym samym pawilonie na terenie EkoFoum odbywały się warsztaty dla najmłodszych uczestników targów oraz ich rodzin - do ostatnich minut strefy warsztatowe były pełne! Można było też zobaczyć kilku zwierzęcych ulubieńców poznańskiego Starego Zoo.

W pawilonie nr 2 królowały szkoły wyższe i policealne z Polski, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet z Malezji i Tajwanu! Program sceny oraz strefy warsztatowej zapewnił starszym uczniom i studentom ogromną dawkę wiedzy połączonej z zabawą. Najlepsi wykładowcy poznańskich uczelni pokazali, że na studiach nie jest nudno, a tematy są nowoczesne i niezwykle ciekawe!

Dla wykładowców i nauczycieli także było pełno atrakcji. Konsultacje, doradztwo, warsztaty, wykłady oraz Ogólnopolski Kongres Oświatowy EDUTEC to tylko część programu przygotowanego dla branży.

Sobota na targach Edukacyjnych w Poznaniu - jeszcze więcej wrażeń!

 

Na scenie konferencyjnej w pawilonie nr 2 odbędą się wykłady, które zaciekawią starszych uczniów, studentów i dorosłych. Warsztaty żywieniowe, wizerunek w social mediach, streamowanie i vlogowanie, pokazy fizyczne, ćwiczenia muzyczne i nauka migowego - wszystko w nawiązaniu do kierunków poznańskich uczelni pokaże inspirującą stronę akademickiej edukacji.

Strefa warsztatowa równie ciekawa! Warsztaty z rzeczywistości wirtualnej, z wymowy angielskiej, czy nauki bez wysiłku nie tylko zapewnią mnóstwo zabawy, ale też pozwolą spędzić sobotę w sposób twórczy i rozwojowy.

Młodsi goście targów na terenie EkoForum (pawilon 15) będą mogli razem z rodziną wykonać filcowe zwierzaczki, zrobić własne świeczki, zbudować domki dla owadów, czy wziąć udział w warsztatach wikliniarskich. Nie starczy całego dnia - trzeba będzie przyjść także w niedzielę!

Nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy szkół dowiedzą się jak wykorzystać technologię dla poprawy jakości edukacji i ułatwienia pracy nauczycieli, jak pracować z uczniem uzdolnionym, a także jak uczyć czytania... w ruchu. Oczywiście to tylko kilka z blisko 20 sobotnich punktów programu kierowanych do pracowników w edukacji.

Wszystkich bez względu na wiek zainteresują pokazy w strefie szkół zawodowych i technicznych. Doradztwo zawodowe, gra targowa z nagrodami, prezentacja zawodu technika dentystycznego, kreatywne ćwiczenia manualne wspierające zdrowie i kontakty społeczne i absolutnie niezwykły symulator starości! A to tylko fragment czekających tam atrakcji.

Zapraszamy 24 marca 2018 w sobotę od 10.00 do 18.00 do pawilonu nr 2 i 15 (poziom 0) - najlepiej wybrać się całą paczką lub rodziną. Dobra zabawa i satysfakcjonujące spotkania - gwarantowane!

targiedu-35_of_48.jpg

targiedu-40_of_48.jpg

targiedu-41_of_48.jpg

2018-03-24