en
pl
home

Zapisz się na seminarium: "Grywalizacja w nauczaniu geografii, historii oraz przedsiębiorczości."

Wraz z dynamicznym rozwojem branży gier wideo, opinia, według której gry psują młodzież odchodzi w niepamięć. W jaki sposób wdrożyć grę do programu nauczania oraz jakie tytuły są godne uwagi?

Grywalizacja w edukacji - jak wykorzystać potencjał gier wideo w nauczaniu geografii, historii i przedsiębiorczości

Prowadzący: Jakub Ryfa - Doji Educational Innovations | Stowarzyszenie "Poznańska Gildia Graczy"

Obecnie w szkołach gry wideo postrzegane są głównie jako forma rozrywki, a przez niektórych wciąż jako marnowanie czasu. Jednak dzięki najnowszym wynikom badań m. in. dr Constance Steinkuehler, wykładowcy Uniwersytetu Winsonsin-Madison i ekspertki ds. gier i edukacji w administracji Prezydenta USA, ten stereotyp szybko się zmienia. Złożoność i kompleksowość niektórych tytułów sprawia, że okazują się one znakomitym uzupełnieniem lekcji w szkole, dodatkowo potęgując w odbiorcy chęć samodzielnego poszerzania zdobytej wiedzy. Dlaczego się tak dzieje i dlaczego gry zaczynają być coraz chętniej wykorzystywane przez edukatorów?

Tematem prelekcji będzie analiza wybranych gier wideo pod kątem przekazywanej wiedzy oraz zdolności i kompetencji, które gracz nabywa podczas rozgrywki. Wśród studium przypadków będą zarówno gry, które powstały specjalnie po to, aby nas uczyć oraz te, które w żadnym razie nie zostały stworzone z intencją nauczania, a mimo to w tym celu są właśnie wykorzystywane.

Szczególna uwaga będzie poświęcona grom, które wspomagają przekazywanie wiedzy z zakresu geografii, historii oraz przedsiębiorczości.

Seminarium odbędzie się 24.03.2017 podczas Targów Edukacyjnych, w godzinach 11.00-12.00 w Sali A, w pawilonie nr 15 – wejście B.

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ Z GWARANCJĄ MIEJSCA:

 

 

2017-03-13