en
pl
home

Targi Edukacyjne 2017 w liczbach – ujawniamy wyniki badań!

Ile osób odwiedziło poznańskie Targi Edukacyjne pierwszy raz, a ile jest stałymi bywalcami? Czy na pewno poznaniaków było najwięcej? I w końcu jak bardzo gościom podobał się weekend z edukacją i książką? Poznajcie odpowiedzi!

Targi Edukacyjne 2017 w Poznaniu obyły się pod hasłem „wiedza zaczyna się od pytań”, a tych nie brakowało podczas badań opinii kilkuset naszych gości. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiet z dnia 24 marca, przeprowadzonych wśród zwiedzających XXI Targi Edukacyjne, XVI Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, 21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz EDUTEC Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji.

Te 4 wydarzenia bliskie czytelnictwu i nauczaniu odwiedziło aż 32 800 pasjonatów, a łącznie z imprezami towarzyszącymi – PKO Półmaraton i Sport Expo – Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 24-26 marca gościły 58 107 osób.

Wśród odwiedzających ponad 69% było zainteresowanych szczególnie Targami Edukacyjnymi:

e1.jpg

 

Celem 42,37% gości było sprawdzenie ofert edukacyjnych szkół i uczelni, a 27,12% odwiedziło targi by poznać nowości zarówno książkowe jak i edukacyjne. Zadowolenie z uczestnictwie w targach na poziomie niemal 90% pokazuje, że cel został osiągnięty!

e2.jpg

 

96,61% osób było zadowolonych także z atrakcyjności i tematyki wydarzenia – 54,24% gości stwierdziło, że ta część imprezy była przygotowana doskonale. Ponad 70% gości pozytywnie oceniło również oferty i ekspozycje wystawców, których na Targach Edukacyjnych było około 250. Wszystkie te korzystne oceny sprawiły, że aż 96,6% osób chętnie poleci przyszłą edycję targów swoim znajomym i bliskim. To bardzo ciesząca statystyka, zwłaszcza, że ponad połowa zwiedzających odwiedziła nas po raz pierwszy. Tak liczne uczestnictwo nowych gości, to w dużej mierze zasługa wzrostu udziału w mediach informacji o weekendzie z edukacją i książką aż o 21% względem roku ubiegłego. Nauka nadal na topie!

e3.jpg

 

W Polsce niemal 70% magistrów to kobiety. Biorąc też pod uwagę fakt, że ponad 60% polskich czytelników stanowi płeć piękna, to znacznie większy udział kobiet wśród zwiedzających Targi Edukacyjne i targi książkowe 2017 wydaje się oczywisty:

e4.jpg

 

Ciekawostką jest również to, że tylko połowa zwiedzających była z Poznania. Reszta gości przyjechała głównie z innych miast i wsi województwa Wielkopolskiego, ale można było spotkać także zagraniczną młodzież szukającą nowej ścieżki rozwoju w Polsce.

e5a.jpg

 

Badania przeprowadzane co roku wśród zwiedzających są cennym źródłem zainteresowań, potrzeb oraz motywacji odbiorców targów, zarówno dla organizatorów jak i wystawców. Niezmiernie cieszy nas, że zainteresowanie imprezą oraz zadowolenie z uczestnictwa wciąż jest bardzo wysokie i rośnie. Największe w Polsce Targi Edukacyjne, które wpisały się do marcowej tradycji Poznania, to nadal niezwykle atrakcyjne miejsce, gdzie nauka spotyka się z tak wieloma pytaniami uczniów głodnych wiedzy. Wszystkie opinie i oceny pozwalają zastanowić się nad tym, jak kreować przestrzeń i ofertę targów Edukacyjnych oraz umożliwiają udoskonalenie formuły wydarzenia.

Do zobaczenia już 23-25 marca 2018!

2017-04-19
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact