en
pl
home

Strażacy zrobią dym! Poznaj niedzielny program targów Edukacyjnych!

Niedziela 26 marca 2017 to ostatnia szansa na odwiedzenie największych w Polsce Targów Edukacyjnych. Zobacz dlaczego warto wybrać się całą rodziną!

Rekordowa ilość atrakcji = rekordowa ilość zwiedzających

Przez ostatnie dwa dni było tłumnie, ale i radośnie i efektywnie! Dla młodzieży Targi Edukacyjne to idealna okazja do sprawdzenia oferty ponad 200 szkół i uczelni z Polski oraz zagranicy, poznania ciekawych ludzi oraz odkrycia całkiem nowych talentów. Jednak atmosfera happeningu przyciąga nie tylko przyszłych licealistów, techników czy studentów, ale także całe rodziny! Atrakcji dla każdego jest pod dostatkiem.

mg_4490.jpg

Strażacy zrobią dym!

W tym roku na Targach Edukacyjnych Komenda Wojewódzka, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolski przygotowały wyjątkowy pakiet atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Dla najmłodszych i ich rodziców, w pawilonie 7, czekają krzyżówki, kolorowanki oraz niesamowity pokaz bajek o tematyce strażackiej, a także spotkanie z „Misiem-Ratownikiem”.

Uwaga, pali się! – tak rozpocznie się krótka lekcja - pokaz działania interaktywnego domku edukacyjnego przeznaczonego do demonstracji zagrożeń pożarowych, który udostępniła na okres targów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Zasady ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, np. z klasy szkolnej będzie można przećwiczyć w pawilonie 7A w namiocie „dymowym” z użyciem specjalistycznej kamery. A pod okiem koordynatorów ratownictwa medycznego służby Państwowej Straży Pożarnej województwa wielkopolskiego można będzie odbyć mini trening z zakresu podstawowych czynności resuscytacyjnych, czyli samodzielnego przećwiczenia na fantomach zasad udzielania pierwszej pomocy oraz używania defibrylatora automatycznego AED.

Jak zostać strażakiem? – na takie pytanie będzie można uzyskać odpowiedź od kadetów ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Będą też konkursu i nagrody. W skrócie - będzie gorąco!

1-25-03-2017-a-1.jpg

EkoForum ujarzmia naturę

W fascynującej strefie EkoForum będzie można upleść tradycyjnymi metodami sieć rybacką oraz stworzyć swój własny wiklinowy koszyk - idealny na wielkanocną święconkę. Dodatkowe warsztaty artystyczno-plastyczne przybliżą młodszych i starszych uczestników do zagadnień ochrony środowiska i pomogą odkryć tajemnice natury.

Miłośnicy "dreszczyku" emocji będą mogli pogłaskać prawdziwego boa dusiciela! Warto wspomnieć, że obecne w strefie EkoForum węże uwielbiają pozować do zdjęć, zawieszone na gościach. Olbrzymie ślimaki, żółwie oraz inne zwierzęta to atrakcja, która przyciąga wzrok wszystkich zwiedzających.

mg_5139.jpg

Edukacja technologią stoi

Targi Edukacyjne pełne są nowoczesnych technologii. Chętni będą mogli - pod okiem instruktora - zaprogramować własną grę, poskładać podzespoły komputerowe w całość oraz poznać podstawy overclockingu i moddingu. Z technologicznych ciekawostek będzie możliwość sprawdzenia dronów w akcji oraz zobaczenia na własne oczy jak pracują drukarki 3D.

1-25-03-2017-a-2.jpg

mg_5122.jpg

Targi prezentują się zawodowo!

Na atrakcyjnej Alei Zawodów będzie szansa skorzystania z usługi fryzjera i wizażystki, a potrzeby podniebienia zaspokoją zawodowe szkoły gastronomiczne. Można również poznać jak działa ostroskop, potrenować celność na ministrzelnicy laserowej oraz odkryć nowoczesne trendy w szkolnictwie zawodowym.

1-25-03-2017-a-3.jpg

Żegnamy się z vivatem!

O 15.00 rozpocznie się na scenie uroczyste zakończenie targów, które uczci koncertem Orkiestra Vivat! Historia i tradycja tego taneczno-muzycznego zespołu sięga aż 1928 roku i jest pełna entuzjazmu młodych ludzi tworzących. Obecnie w zespole gra i tańczy 50 osób, których średnia wieku nie przekracza 15 lat. Warto zobaczyć!

mg_4429.jpg

Zapraszamy jeszcze tylko dzisiaj do 16.00 - targi są w całości bezpłatne

2017-03-26