en
pl
home

Rozwój, pasja i 32 800 zwiedzających – tak wyglądały Targi Edukacyjne 2017 (galeria zdjęć)

Blok Targów Edukacyjnych, Targów Książki dla Dzieci oraz Targów Książki Naukowej przyciągnął ponad 32 tys. zwiedzających. Łącznie z imprezami towarzyszącymi – PKO Półmaraton i Sport Expo – Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 24-26 marca odwiedziło aż 58 107 osób!

Ciepły marcowy weekend na targach był pełen atrakcji, dzięki czemu tegoroczna edycja XXI Targów Edukacyjnych, XVI Targów Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wśród zwiedzających najliczniej wyróżniały się rodziny z dziećmi oraz młodzież wczesnoszkolna, dla których przygotowano cieszące oko wystawy, pokazy oraz inspirujące warsztaty.

Scena była pełna kultury. Występy rozmaitych kół szkolnych, peruwiańska muzyka, koncerty rockowe, a także niezwykły spektakl teatralny „Imperium Dobrawa – Chrzest” przyciągnęły tłumy.

te-24-03-2017-a-2.jpg

 

W Alei Zawodów można było zobaczyć jak pracuje kucharz, mechanik samochodowy, kosmetyczka, masażysta, czy fryzjer oraz jak obsługiwać drony, oscyloskop, a nawet broń wojskową – oczywiście na bezpiecznej strzelnicy laserowej. Można było także zaprogramować grę, poznać tajniki robotyki i druku 3D i samemu złożyć komputer.

1-25-03-2017-a-13.jpg

 

W strefie EkoForum młodsi uczestnicy targów mogli pogłaskać prawdziwe węże, olbrzymie ślimaki i żółwie, dowiedzieć się jak odróżnić kunę od łasicy oraz poznać działanie mikroskopu czy lunety obserwacyjnej. Natomiast podczas warsztatów dzieci plotły wiklinowe koszyki, lepiły z gliny i szyły własne eko-pluszaki.

1-25-03-2017-a-11.jpg

 

W osobnym pawilonie – specjalnie dla maturzystów – bogatą ofertę edukacyjną prezentowało 15 szkół policealnych i 75 szkół wyższych, a w tym ponad 20 zagranicznych. Uczelnie z Anglii, Danii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Peru, Szwecji i Włoch zachęcały do poznania ich rodzimej kultury i metod kształcenia.

mg_4392.jpg

 

Nauczyciele mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać ciekawostki nowoczesnego nauczania na ponad 30 konferencjach, wykładach i warsztatach. Największą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki i programowania, które wskazywały kierunek przyszłości edukacji.

mg_5280.jpg

 

Ponad 200 szkół i uczelni, 9 państw i dziesiątki seminariów to tylko część atrakcji, które czekały na gości największych w Polsce Targów Edukacyjnych. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „wiedza zaczyna się od pytań”, miała na celu młodemu uczniowi pokazać kierunki i ciekawe pasje w nauce – tak, by w nim samym odkryć jego największy potencjał. A już za rok 23-25 marca XXII Targi Edukacyjne otworzą przed starszymi uczniami całkiem nowy świat możliwości.


Zobacz galerię zdjęć z Targów Edukacyjnych 2017 >>

2017-03-30
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact